Farní ohlášky

Týdenní liturgický kalendář a mše svaté ve farnosti

• Neděle 28. dubna: Pátá neděle velikonoční

Svémyslice  16:30
        • Pondělí 29. dubna: Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy
              • Úterý 30. dubna: Sv. Pia V., papeže
              • Středa 1. května: Sv. Josefa dělníka
              • Čtvrtek 2. května: Památka sv. Atanáše, biskupa a učitele církve

• Pátek 3. května: Svátek sv. Filipa a Jakuba, apoštolů

• Sobota 4. května: Sobota po 5. neděli velikonoční, sv. Floriána
                Zápy
                Brandýs n.L.  18:30
              • Neděle 5. května: Šestá neděle velikonoční, první svaté přijímání

Lázně Toušeň    8:30
                Brandýs n.L.  10:30

PŘÍLEŽITOST KE SVÁTOSTI SMÍŘENÍ: Brandýs nad Labem 30 min. před každou všednodenní mší svatou nebo v neděli či o slavnosti po mši svaté, Lázně Toušeň po nedělní mši svaté, Svémyslice po nedělní mši svaté, Mratín, Zápy po mši svaté. Kromě toho kdykoliv a kdekoliv po domluvě s knězem.

Ohlášky:

• V neděli 28.4. po mši sv. je příprava na první svaté přijímání a v úterý 30.4. od 16:00 se koná výuka náboženství, obojí na faře v Brandýse.

• První svaté přijímání bude v neděli 5.5. od 10:30 v Brandýse. Při této slavnosti můžeme získat plnomocné odpustky za obvyklých podmínek. Po mši zveme na faru. V Lázních Toušeň bude 5.5. poutní svatá mše sv. Floriána od 8:30 h., ve Svémyslicích mše nebude.

• Jako příprava na slavnost prvního svatého přijímání našich dětí bude každý den po svaté mši adorace. V pátek po mši bude adorace 30 min.

• Prosím o úklid kostela rodiče dětí, které půjdou k prvnímu sv. přijímání.
                  • Příští neděli 5.5. bude sbírka na pomoc pronásledovaným křesťanům.
                  • V sobotu 4.5. bude v 10:00 h. svatá zpověď dětí před prvním sv. přijímáním, i jejich rodičů a kmotrů, po ní bude nácvik dětí. Budu zpovídat i během týdne 30 min. před každou mší svatou. Připravme se na tuto slavnost opravdu hlavně čistým a otevřeným srdcem. Děkuji pěkně.
                      • Zveme na ekumenické setkání se zpěvy Taizé v neděli 28.4. od 18 h. v modlitebně Církve bratrské v Čelákovicích (Masarykova ul. 2083, proti nádraží).
                      • V pondělí 6.5. od 19:00 se na brandýské faře koná Setkání nad biblí. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.
                      • Pozvání na Svatodušní duchovní obnovu 25.5. od 16:00 h. v kostele sv. Maří Magdalény v Benátkách nad Jizerou. Duchovní obnovu povede P. Anthony Saji VC, člen Kongregace vincentinů, původem z Indie. Vstup je volný a je možné přijít i na část programu. Bližší informace na plakátku na nástěnce, na telefonním čísle 728 944 872, nebo mailem mb.rathouska@seznam.cz či https://frbill.net/cs/.

předchozí týden

Týdenní liturgický kalendář a mše svaté ve farnosti

• Neděle 21. dubna: Čtvrtá neděle velikonoční

• Pondělí 22. dubna: Pondělí po 4. neděli velikonoční
                                                  • Úterý 23. dubna: Svátek sv, Vojtěcha, biskupa a mučedníka, hlavního patrona pražské arcidiecéze
                                                  • Středa 24. dubna: Sv. Jiří, mučedníka
                                                  • Čtvrtek 25. dubna: Svátek sv. Marka, evagelisty

• Pátek 26. dubna: Pátek po 4. neděli velikonoční

• Sobota 27. dubna: Sobota po 4. neděli velikonoční
                                                    Mratín
                                                    Brandýs n.L.  18:30
                                                  • Neděle 28. dubna: Pátá neděle velikonoční

Ohlášky:

• V neděli 21.4. po mši sv. je příprava na první Svaté Přijímání. V úterý 23.4. se výuka náboženství nekoná.
                                                    • Příští neděli 28.4. se od 8:15 koná setkání dětí připravujících se na první svaté přijímání a jejich rodičů.
                                                      • První svaté přijímání bude v neděli 5.5. od 10:30 v Brandýse. Při této slavnosti můžeme získat plnomocné odpustky za obvyklých podmínek. V Lázních Toušeň bude 5.5. poutní svatá mše sv. Floriána od 8:30 h., ve Svémyslicích mše nebude. Ať je pro nás slavnost prvního svatého přijímání svátkem pro celou farnost.
                                                      • V pondělí 22.4. od 19:00 se na brandýské faře koná Setkání nad biblí. Všichni zájemci jsou srdečně zváni.
                                                      • Děkuji za úklid kostela skupině č. 1.
                                                      • V pátek bude po skončení mše svaté půlhodinová adorace.

Příležitost ke svátosti smíření

• Vždy 45 minut před mší svatou
                                                      • Kromě toho kdykoliv a kdekoliv po domluvě s knězem.

Zapsání úmyslu mše svaté

Kdo by měl zájem o zapsání úmyslu mše svaté, může tak učinit kdykoli osobně před mší či po mši svaté.

V případě potřeby volejte

+420 602 765 609